Рейтинг онлайн радіо - TOP 40 - Македонія - Поп - Македонська

У цьому списку представлені радіостанції, що не ставлять обмеження на прямі ефіри на своїх серверах і їх можна слухати всім бажаючим.

 1. Логотип онлайн радіо Радио Фортуна 39 : Радио Фортуна : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  "Радио Фортуна" преку својот внимателно избран и усогласен тим презентира претежно македоска поп и рок музика, но тука се и неизоставните нумери од екс-ју просторите а посебно застапена е хрватската поп и рок музика. 96.8 ФМ Скопје.

 2. Логотип онлайн радіо Зона М1 6 : Зона М1 : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Програмската шема на Зона М1 Радио е разновидна, богата со контактни емисии, информации, вести и друго. 104.4 ФМ Скопје.

 3. Логотип онлайн радіо Радио Акорд 1 : Радио Акорд : Македонія : Кичево : Поп : Македонська
  Програма се емитува музика по избор на слусателите, најнови хитови од македонската и странската музичка сцена и промоција на албуми. Кичево 96.5 ФМ.

 4. Логотип онлайн радіо Energy Radio 0 : Energy Radio : Македонія : Струга : Поп : Македонська
  Нашето радио постои од 2018 година и емитува програма исклучиво преку интернет. Емитуваме ретро музика како светски така и домашни ретро хитови. Нашата цел е да понудиме квалитетна музика која ќе ве задржи на нашите бранови 24/7.

 5. Логотип онлайн радіо Radio Uskana 0 : Radio Uskana : Македонія : Кичево : Поп : Македонська
  Radio Uskana г.Кичево

 6. Логотип онлайн радіо Радио 5 Чоки 0 : Радио 5 Чоки : Македонія : Прилеп : Поп : Македонська
  Радио 5 Чоки Прилеп

 7. Логотип онлайн радіо Radio Zhelina 0 : Radio Zhelina : Македонія : Тетово : Поп : Македонська
  Radio Zhelina, Nje hap me afer vendlindjes tuaj...

 8. Логотип онлайн радіо Radio Fama 0 : Radio Fama : Македонія : Тетово : Поп : Македонська
  Radio " FAMA " - Tetove ju sherben dhe i mbulon me radio sinjal kualitativ qytetet Tetove dhe Gostivar ne numer afersisht 350.000 degjues potencial.

 9. Логотип онлайн радіо Радио Слободна Македонија 0 : Радио Слободна Македонија : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Радио Слободна Македонија“ е национално радио кое ќе оди на целата територијата на Македонија од говорно музички формат на кое свои емисии и прилози ќе имаат најпознатите македонски радио и ТВ водители, актери, новинари и познати естрадни фаци.

 10. Логотип онлайн радіо Студент ФМ 0 : Студент ФМ : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Приоритет во програмата за работата на радиото ке биде целокупниот образовен процес во Република Северна Македонија, сите проблеми поврзани за и околу образовниот процес, работата на студентскиот парламент, работата на сите студентски активности и проекти

 11. Логотип онлайн радіо УГД ФМ 0 : УГД ФМ : Македонія : Штип : Поп : Македонська
  Непрофитна радиодифузна установа која работи во состав на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип. „УГД ФМ“ има дозвола за работа од Советот за радиодифузија на Р. Македонија, врз основа на која добивме фреквенција за емитување на програмата.

 12. Логотип онлайн радіо Пулс Радио 0 : Пулс Радио : Македонія : Неготино : Поп : Македонська
  "Пулс Радио" постои од септември 2011 година, а неговата мисија е да го облагороди етерот и да направи своите слушатели да уживаат. Ваше Радио... Ваш единствен вистински пријател ! Неготино 100.5 ФМ.

 13. Логотип онлайн радіо Pro FM 0 : Pro FM : Македонія : Гостивар : Поп : Македонська
  Радио „Pro FM” е приватна радиостаница, која емитува 24 часовна програма на албански и турски јазици за Гостивар, Тетово и регионот.

 14. Логотип онлайн радіо Радио Плеj 0 : Радио Плеj : Македонія : Струга : Поп : Македонська
  Радио Плеj Струга 90.4 ФМ.

 15. Логотип онлайн радіо Радио Медисон 0 : Радио Медисон : Македонія : Кичево : Поп : Македонська
  Радио Медисон Кичево

 16. Логотип онлайн радіо Радио Кавадарци 0 : Радио Кавадарци : Македонія : Кавадарци : Поп : Македонська
  За оние кои веруваат во моќта на радиото...

 17. Логотип онлайн радіо Galaxy Radio 0 : Galaxy Radio : Македонія : Кавадарци : Поп : Македонська
  Galaxy Радио е локална приватна станица, која емитува 24 часовна програма за регионот на Кавадарци, Неготино и Демир Капија.

 18. Логотип онлайн радіо УКЛО ФМ 0 : УКЛО ФМ : Македонія : Битола : Поп : Македонська
  Радио на Универзитетот "Св.Климент Охридски" - Битола УКЛО ФМ 90,8 е отворен медиум за сите заинтересирани студенти кој што сакаат активно да учествуваат во креирањето на програмата,да известуваат и соработуваат.

 19. Логотип онлайн радіо Life Radio 0 : Life Radio : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Life Radio Skopje

 20. Логотип онлайн радіо Радио Бубамара 0 : Радио Бубамара : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Радио "БубаМара" е формирано во 1994 година. Самото име има мошне богато-широко симболичко значење. Нејзиниот „говор” и се слуша и го слушаат (наслушнуваат). 105.2 ФМ Скопје.

 21. Логотип онлайн радіо Metropolis Radio 0 : Metropolis Radio : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  "Радио Метрополис" емитува 70% македонска поп музика, со што дава значаен придонес во продуцирањето, емитувањето и развојот на македонската забавна музика. Останатите 30% се исполнети со популарна светска, како и музика од соседните држави. 99.4 ФМ Скопjе

 22. Логотип онлайн радіо Канал 77 0 : Канал 77 : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  "Канал 77" е национална радио мрежа. "Канал 77" е партнерска станица на македонските редакции на "Радио Слободна Европа" и "Гласот на Америка". 89.7 ФМ Скопје.

 23. Логотип онлайн радіо Antenna 5 0 : Antenna 5 : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Антена 5 Радио со идеја Македонија да има совре­мено хит радио со комплетно нов радио израз кое ќе понуди модерна европска програмска концепција. Антена 5 во Македонија го воведе светски најраспространетиот и најуспешниот радио формат- CHR. 95.5 ФМ Скопjе

 24. Логотип онлайн радіо 5 FM 0 : 5 FM : Македонія : Велес : Поп : Македонська
  Радио "5 ФМ" е терестријално радио, чиј програмски сервис е форматиран како „Говорно - музичко радио со претежно забавен општ формат“. "5 ФМ" зрачи во Велес, на фреквенција 107.1 MHz и функционира како локално радио.

 25. Логотип онлайн радіо Охрид 24 0 : Охрид 24 : Македонія : Охрид : Поп : Македонська
   

 26. Логотип онлайн радіо Радио Комета 0 : Радио Комета : Македонія : Гостивар : Поп : Македонська
  Музичката програма се состои од музика, емисии од забавен карактер, актуелни вести подготвени од екипата, вести кои се презентираат во соработка со BBC на македонски, бизнис информации, спортски вести, топ листи и контакти со слушатели. Гостивар 106.4 ФМ.

 27. Логотип онлайн радіо Time FM 0 : Time FM : Македонія : Гевгелия : Поп : Македонська
  Радио Тајм ФМ е медиумска куќа која работи веќе 15 години и е единствено, а во исто време и најуспешно радио во гевгелиската околина. Работејќи по светски запишани стандарди, таканаречениот топ 40 формат на радио станица. 93.6 ФМ Гевгелија

 28. Логотип онлайн радіо Радио Браво 0 : Радио Браво : Македонія : Куманово : Поп : Македонська
  Музичката програма на БРАВО Радио е комбинација од различни музички стилови, стари и нови. 88.5 ФМ Куманово.

 29. Логотип онлайн радіо Super Radio 0 : Super Radio : Македонія : Охрид : Поп : Македонська
  "Супер Радио" емитува програма од 1992 година и е едно од први комерциjални радио станици во Македониjа. Емитува 24 часа стерео програма од контактен, музичко-забавен и информативен карактер. Охрид 97.0 ФМ.

 30. Логотип онлайн радіо Радио Лав 0 : Радио Лав : Македонія : Охрид : Поп : Македонська
  Радио Лав ја негува македонската култура. Музичката програма е исполнета со музика за сите генерации. На програмата се застапени емисии од документарен и забавен карактер. Охрид 91.5 ФМ.

 31. Логотип онлайн радіо Radio 106 0 : Radio 106 : Македонія : Битола : Поп : Македонська
  106-ка е позната по презентирање на најновите хитови, кои ги слушате секогаш прво на 106.6 фм, а потоа на сите други фреквенции. Покрај најновите хитови, неизбежно, тука се и старите добри класики, кои се внимателно одбрани. Битола 106.0 ФМ.

 32. Логотип онлайн радіо Канал 4 0 : Канал 4 : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Спортско радио "Канал 4" - електронски медиум кој зрачи на локална радио фрекфенцијата на 107,4 фм во Скопје. Основната дејност на едно спортско радио е да ги емитува информациите од областа на спортот, и тоа во секоја смисла на зборот.

 33. Логотип онлайн радіо Експрес Радио 0 : Експрес Радио : Македонія : Струмица : Поп : Македонська
  Експрес радио е сместено во самиот центар на градот спроти зградата на Општина Струмица.

 34. Логотип онлайн радіо Sky Radio 0 : Sky Radio : Македонія : Скоп'є : Поп : Македонська
  Радио Скај е радиостаница на локално ниво во Скопје.

Рейтинг онлайн ТБ